Ziyabey Kütüphanesi

Yusuf  Ziya Başara tarafından 1908 yılında özel kütüphane olarak kullanılmak üzere yapılmıştır. Güzel bir mimariye sahip olan bina günümüzde de ” Yazma Eserler Kütüphanesi ” olarak hizmet vermektedir. İçerisinde çok sayıda yazma eser bulunmaktadır. Bu nadide eserimiz tanıtım filmlerinde, hemşehrilerimizin kadrajlarında kendisine yer bulmakta zorluk çekmektedir, bir an önce hak ettiği değer verilmesi dileğimizle…

Eskilerden

Fotoğraflar : Sularbaşı Çayyurt Tavşanbayırı ve Ziyabey Kütüphanesi Facebook hesaplarından alıntı

2 thoughts on “Ziyabey Kütüphanesi

 • 21 Ağustos 2019 tarihinde, saat 17:11
  Permalink

  Sivas ile ilgili bilgi ve resim konularında başvurduğum güzel bir site. Sivas Kültür varlıkları envanteri de güzel ama bazı bilgiler yeterli kalmıyor. En azından fotoğraflar yok.
  Öncelikle emeğinize sağlık. Güzel bir başvuru sitesi olmuş. Sivas ile kendi web sitemde çektiğim fotoğraflara bilgi yazılarından birkacını sizden kaynak belirterek kullanmak isterim. Sizin faydalandığınız kaynakları da eklemek kaydıyla..
  Bir de bazı cami ve özel mekan iç fotoğrafları önce sizin daha sonra varsa sizin faydalandığınız kaynak ları belirterek kullanabilirmiyım.
  Amaç asla ticari değil sadece güzellikleri tanıtmak içindir.
  Selam ve saygılarımla

  Yanıtla
  • 23 Ağustos 2019 tarihinde, saat 17:23
   Permalink

   Öncelikle selamlar, güzel sözleriniz ve kaynak gösterme konusundaki hassasiyetiniz için teşekkür ederiz. Tabiki sitemizdeki her şeyden gönül rahatlığıyla faydalanabilirsiniz

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »