Gökpınar Gölü’ne Nasıl Gidilir? Ne Yapılır?

Doğal Akvaryum olarak bilinen Gökpınar Gölü; Sivas merkeze 147 km, Gürün ilçe merkezine ise 10 km uzaklıkta yer alıyor.

Yolların genişletme çalışmaları devam ettiği yerlerde, kısmen bozukluklar olsa da çok ciddi bir ulaşım sorunu olduğu söylenemez.

*

🚘 Özel aracı olmayanlar otobüsle Gürün’e, oradan da Gökpınar’a geçebilir veya Sivas’tan; Şuğul Vadisi, Gökpınar, Günpınar ve Darende Somuncu Baba güzergahını izleyen turlara katılabilirler. (Ortalama tur ücreti 90 lira)

*

🏞 Göl çevresinde piknik yapabileceğiniz mesire alanı, kafe – çay bahçesi ve cami mevcut. (Piknik yapmak için 25 lira ücreti mesire alanı görevlisine ödemeniz gerekiyor)

*

Göl içinde yunus ve küçük bir tekneyle tur atabilirsiniz, yunusla gezintinin ücreti 25 lira, küçük tekne 50 lira. (Kişi başı değil, toplam)

Ayrıca gölde ekipmanlarla dalış yapma imkanı da var, üstelik yüzme bilmeniz de gerekmiyor. (Bunun için de ödemeniz gereken bedel kişi başı 200 lira)

*

🏕 Henüz bitmese de, göle komşu olan dağın başına “Bungalov Evleri”nin yapımına başlandı. Kamp tutkunları burada göl manzaralı evlerde kalabilecekler. Tahmini gelecek sene (2022) bitmiş olacaktır…

*

🌟 Uzun lafın kısası, masmavi – tertemiz suyu ve yemyeşil çevresiyle doğa harikası olan #Gürün #GökpınarGölü ‘nü görmeyen herkesi #Sivas‘a bekliyoruz. Pişman olmama garantili bir gezidir 😉

📽 @h.useyincan

Bir cevap yazın