tarafından eklendi tarafından eklendi

Öğrenci ve personelimizin doğa ile baş başa vakit geçirebileceği, dinlenebileceği sosyal alanlar oluşturmak adına Rektörlüğümüz tarafından yaptırılan gölet çalışmaları hızla devam ediyor.


Yerleşkemizde, Kayseri yolu üzerinde lojmanlar bölgesinde bulunan 18 bin 472 metrekare bataklık alanın ıslah edilmesinin ardından başlayan peyzaj, ağaçlandırma, kütükev, seyir terası ve kamelya çalışmaları sürüyor. Çalışmalar sona erdiğinde göletin çevresinde mesire ve sosyal alanlar oluşacak. 

Yavuz Siliğ


Konu ile ilgili açıklama yapan Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız, “Daha önce burası atıl bir alandı. Geçen yıl Devlet Su İşleri ile görüşerek göletin içerisini temizletip ıslah çalışması yaptırdık. Bu sene de göletin etrafını ağaçlandırıyoruz. Gölet kenarlarına kamelyalar koyarak güzel bir alana dönüştüreceğiz. Şu an göletin tabanından su çıkıyor. İki tane daha kuyu açtırarak göletin suyunu sabit tutacağız. Buraya bine yakın balık bırakacağız. Bunun yanı sıra seyir terası yaptıracağız. Hatta gelecek yıllardan itibaren olta ile balık bile tutulabilecek.” dedi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi web sitesi

Konum :

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin 50. yılı vesilesiyle 1974’te 1100 dönüm arazi üzerine kurulmuştur. Yılların deneyimi, ilkeli, çağdaş ve modern bir eğitim yapısıyla bölgenin önde gelen üniversiteleri arasındadır.

Üreten Türkiye için bilime dayalı hizmet ve teknoloji üretmekte olan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi bu hizmet ve teknolojiyi toplum yararına adapte etme misyonunu üstlenmiştir.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesinin vizyonuna bakacak olursak bölgenin kalkınmakta olması , yenilikçi bir üniversite , kültürel ve sosyal – ekonomik gelişiminde fayda sağlamak önemli bir yer tutmaktadır.

Üniversite bünyesine baktığımızda 16 fakülte , 4 enstitü, 1 Türk Müziği Devlet Konservatuvarı, 5 yüksekokul ve 14 meslek tüksekokulu ile 1 Teknokent bulunduran Sivas Cumhuriyet Üniversitesi toplamda 44.812 öğrencisi bulunmaktadır. Ayrıca üniversitede 1910’u akademik, 2894’ü idari olarak 4804 çalışan personel bulunmaktadır.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesinin sağladığı imkanlar

  • Erasmus+ faaliyetiyle yurt dışı öğrenci değişimi
  • Başarılı görülen öğrencilere karşılıksız burs
  • Farabi faaliyetiyle yurt içi bir dönem başka üniversitede eğitim imkanı
  • Ayrıca ilk 1000 içerisinde olarak Sivas Üniversitesini tercih edenler yurt, burs ve bilgisayar verilmektedir.

Spor Tesisleri 🎾🏀🤾‍♂️

Spor tesisleri konusunda birçok zenginliğe sahip olan Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde 2 tane halı saha, 6 adet tenis kortu, 1 tane halı basketbol sahası ve bunların yanında hentbol sahası bulunmaktadır. İki parkur 18’er istasyonlu mini golf sahası, 3.000 metrekarelik kondisyon sahası bunun yanında 2 adet yarı olimpik yüzme havuzu gibi birçok sportif faaliyet için uygun mekanları barındırmaktadır.

Üniversiteye Ulaşım 🚌

Sivas Cumhuriyet Üniversitesine ulaşım belediye otobüsleri ile sağlanıyor. Kampüs şehir merkezine 5 km mesafededir. Şehrin bütün otobüsleri üniversite kampüsünde toplanmaktadır. Bu sayede üniversiteye gelmek ve şehrin istenilen noktasına gitmek çok kolaydır.

Konaklama ve Yurt İmkanları 🏠

Kredi Yurtları Kurumu bünyesinde toplamda 3972 kişi kapasiteli yurt bulunmaktadır.

Konum :

Translate »