Yıldız Dağı

Sivas’ın kuzeyinde 2552 metre rakımlı gabro türünde kayalardan oluşmuş turistik Yıldız Dağımız, il merkezine 58 km mesafede bulunurken çevre illerden Tokat’a da 78 km mesafededir.

Yıldızeli ilçemiz adını ilçe merkezine 57 km uzaklıkta bulunan Yıldız Dağından almıştır. Ayrıca Yıldız Dağı’nın güneyinde Yıldız Göleti, şelalesi ve mağaraları ile nice doğal güzellikler bulunmaktadır.

Fotoğraf: Mapio

Kasım ayından mart ayının sonuna kadar karla kaplı olan Yıldız Dağı, zemin yapısının sağlamlığı ve kar kalitesi ile ön plana çıkmaktadır. Kayak merkezi, kuzey doğu kenarında bulunmaktadır ve 12-24 derece eğimle hizmet vermektedir.

Yıldız Dağı, yapılan sondaj çalışmalarından elde edilen verilere göre herhangi bir doğal afet riski taşımamaktadır. Güvenle kayıp eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Çığ, heyelan, kaya düşmesi gibi korkular gütmeden rahatlıkla eğlenebilirsiniz.

Olur da başımıza bir iş gelirse diye endişelenmeye gerek yok. Arama, kurtarma ve ilk yardım faaliyetleri uzman ekiplerce yapılmaktadır. Günümüze kadar çeşitli yaralanmalar dışında ciddi sorunlarla karşı karşıya kalınmamıştır.

Fotoğraflar: Yıldız Dağı Kayak Merkezi
Anlık Pist ve Hava Durumu

http://www.yildizdagikayakmerkezi.com/pist-hava-durumu

Konum :

Bir cevap yazın